Pokročilé editační funkce

Contao poskytuje pokročilé funkce úprav, jako je kopírování nebo přesouvání záznamů pomocí schránky, úpravy více záznamů najednou nebo obnovení předchozích verzí. Redaktoři mohou formátovat texty pomocí vestavěného editoru formátovaného textu TinyMCE, který také obsahuje vícejazyčnou kontrolu pravopisu.

Výkonná struktura webu

Contao podporuje různé typy stránek (např. běžné stránky nebo stránky s přesměrováním) a více webových stránek v jednom stromu. Máte plnou kontrolu nad tím, zda je stránka skrytá, chráněná heslem, uložená v mezipaměti nebo indexovaná pro vyhledávání, a můžete je publikovat buď ručně, nebo načasovat.

Podrobný systém oprávnění

Contao má výkonný systém oprávnění, který vám umožňuje řídit přístup ke každému poli formuláře na back-endu. Přístupová práva mohou být udělena na úrovni uživatele nebo skupiny a budou agregována, pokud je uživatel přiřazen do více než jedné skupiny.

Flexibilní generátor formulářů

Pomocí generátoru formulářů Contao můžete vygenerovat jakýkoli druh webového formuláře, který bude automaticky ověřen a odeslán e-mailem nebo uložen v databázi. Nahrané soubory budou odeslány jako příloha a lze je volitelně uložit do složky na serveru.

Full-textový vyhledávač

Contao přichází s full-textovým vyhledávačem, který podporuje vyhledávání frází, zástupných znaků a AND/OR vyhledávání. Vyhledávací index je vytvořen automaticky a volitelně dokonce obsahuje chráněné stránky. Výsledky jsou uloženy v mezipaměti a lze je rozdělit na více stránek.

Responzivní obrázky

Contao je důsledně navrženo pro dostupnost a podporu mobilních zařízení. Pro obrázky můžete definovat centrální nebo individuálně odlišné formáty. Chcete-li ušetřit cennou šířku pásma při doručování vašich webových stránek do chytrých telefonů. Určete obrázek - zaostřete, aby důležitý obsah obrázku byl vždy na obrázku.

SEO přátelský

Frontend Contao je plně postaven na přizpůsobitelných šablonách a generuje přístupný kód HTML5 podle požadavků W3C/WAI. Adresy URL vhodné pro vyhledávače a strukturovaná data podle schema.org zajistí, že váš web najde a porozumí Google.

Vestavěný správce souborů

Contao podporuje nahrávání souborů přes FTP kromě vestavěného správce souborů. Automaticky generuje miniatury obrázků a náhledy souborů a umožňuje upravovat nahrané soubory pomocí editoru zdroje. Soubory a složky lze kopírovat, přesouvat, upravovat, přejmenovávat a mazat.

Vestavěný modul kalendáře

Modul kalendáře Contao je součástí základní distribuce. Podporuje více kalendářů, celodenní události, události s otevřeným koncem, vícedenní události, opakované události a snadnou syndikaci prostřednictvím kanálů RSS nebo Atom. Obsahuje více zobrazení, jako je kalendář, minikalendář nebo seznam událostí.

Vestavěný modul zpráv/blogu

Modul zpráv/blogů Contao je součástí základní distribuce. Podporuje více archivů zpráv a kategorií, doporučené zprávy, komentáře uživatelů a snadnou syndikaci prostřednictvím kanálů RSS nebo Atom. Každá novinka může mít připojený obrázek a více příloh.

Vestavěný modul newsletteru

Modul newsletteru Contao je součástí základní distribuce. Podporuje předplatné prostřednictvím dvojitého přihlášení, formáty HTML a prostý text, import příjemců ze souboru CSV a výpis odeslaných newsletterů na webu. Newslettery zasílané členům mohou být personalizovány.

Snadná aktualizace

Instalace aktualizací může být časově náročná, i když provozujete jen malý počet webových stránek Contao. Contao Manager vám umožňuje aktualizovat vaši instalaci pomocí několika kliknutí přímo ve vašem prohlížeči. Contao samozřejmě také podporuje různé nástroje pro nasazení a pracovní postupy CI.

Široký výběr doplňkových balíčků

Na extensions.contao.org nebo na Packagist najdete mnoho dalších balíčků, které do CMS přidávají ještě více funkcí. Tyto balíčky můžete procházet, instalovat, aktualizovat nebo odebírat přímo ve správci Contao pomocí několika kliknutí myší.